Naga MarketsInwestorzy coraz mocniej wyceniają podwyżkę stóp procentowych w Polsce

Kurs złotego nie radził sobie najlepiej w stosunku do głównych walut podczas pierwszej sesji obecnego tygodnia. Chociaż na razie niewiele wskazuje na podniesienie stóp procentowych przez RPP, to inwestorzy zachowują się tak, jakby było to w pewnym stopniu przesądzone. Wskazuje na to wzrost rynkowych stóp procentowych, czyli umocnienie rentowności obligacji skarbowych.Oczekiwania na wzrost stóp procentowych w rosnących rentownościach obligacji

Dwuletnie obligacje rządowe wzrosły na koniec wczorajszej sesji ponad poziom 1 proc. Kontynuowana była zatem wzrostowa passa z ubiegłego tygodnia. 

Co istotne, rentowności 2-latek znalazły się ponad wspomnianym poziomem po raz pierwszy od kwietnia 2020 r. Dla przypomnienia, w marcu zeszłego roku byliśmy świadkami początku pandemii koronawirusa w Polsce.

Rosną jednak nie tylko rentowności 2-letnich obligacji. Obligacje 5-letnie znalazły się wczoraj ponad poziomem 1,7 proc., a 10-letnie powyżej 2,28 proc.

Wzrost rentowności obligacji ukazuje oczekiwania rynków finansowych odnośnie wzrostu stóp proc. Najbliższe posiedzenie RPP będzie miało miejsce w środę. Nie wydaje się jednak, by do pierwszej podwyżki doszło już teraz, zwłaszcza, że decydenci wcześnie zapowiadali, że potrzebują więcej danych (m.in. projekcji inflacyjnej) do podjęcia dalszych decyzji.

Kurs euro w okolicach 4,59 zł

Polski złoty umacniał się w drugiej połowie minionego tygodnia po skutecznym teście oporu przy 4,64 zł. Para walutowa EUR/UPLN osunęła się do 20-dniowej średniej, która posłużyła jako wsparcie na koniec piątkowej sesji.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

kurs euro złoty 5 pazdziernika

invest

Wczoraj natomiast obserwowaliśmy osłabienie złotego w rezultacie odbicia od wspomnianego wyżej wsparcie. Dynamika rynku nadal sprzyja bykom an EUR/PLN i jeśli wsparcie wytrzyma, kurs może ponownie zmierzać do poziomu 4,64 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here