Naga MarketsbrexitDamien Loh, szef ds. inwestycji w funduszu hedgingowym Ensemble Capital zauważa, iż inwestorzy na całym świecie wykluczyli możliwość nie zawarcia umowy handlowej (hard Brexit). Jednak w jego ocenie ten scenariusz cały czas obowiązuje, a gdyby do niego doszło, funt szterling zaliczyłby ogromną deprecjację.


Brexit: Odkładanie decyzji może doprowadzić do ponownego referendum

Theresa May premier UKW trakcie wczorajszego głosowania nad obecną wersją umowy ws. Brexitu, Theresa May odniosła kolejną porażkę. Za jej schematem planowanego rozwodu z Unią Europejską głosowało jedynie 242 parlamentarzystów, 391 było natomiast przeciwko.

Taki wynik sprawy powoduje, iż dziś Izba Gmin zagłosuje za ewentualnym Brexitem bez osiągania porozumienia. Jeśli Parlament zagłosuje przeciwko takiemu rozwiązaniu, już kolejnego dnia (w czwartek) rząd przedstawi zmieniony wniosek w sprawie przedłużenia art. 50, który zostanie poddany pod głosowanie.

Jak wskazuje Damien Loh, inwestorzy nadal nie doceniają ryzyka hard Brexitu, który może jeszcze bardziej ściągnąć notowania funta w dół. Swoją tezę opiera o wskazania funduszu hedgingowego Ensemble Capital opartego na sztucznej inteligencji, który jest prowadzony przez dwóch byłych traderów JPMorgan Chase & Co.

Wydaje mi się, że hard Brexit jest bardziej prawdopodobny niż obecne oczekiwania rynkowe. Uważam, że funt jeszcze osłabnie zanim wróci do trendu wzrostowego – powiedział Damien Loh.

Funt zyskał w tym roku 2,6 procent, stając się najsilniejszą walutą G10, gdyż inwestorzy wyceniają nikłe szanse na gwałtowne wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Loh uważa, że hard ​​Brexit może mieć miejsce nawet po przedłużeniu art.50.

Inwestorzy bagatelizują ryzyko hard Brexitu - Ensemble Capital
Względna siła walut, źródło: finviz.com

Nikt w branży nie podejrzewa nawet, że UE mogłaby nie pozwolić na przedłużenie Brexitu. Ponieważ osiągnięcie porozumienia wydaje się wręcz niemożliwe, rosną szanse na hard Brexit. Im dłużej rząd będzie opóźniał swoją decyzję, tym większe nadzieje na możliwość kolejnego referendum wzrosną wśród uczestników rynku, aby wzmocnić pogląd, że Brexit może okazać się całkowitym fiaskiem – podsumował.

Kurs funta (GBP) będzie się osłabiał?

Jeśli wzrośnie prawdopodobieństwo na Brexit bez umowy, kurs pary GBP/USD powinien kontynuować ruch spadkowy. Najbliższym wsparciem pozostaje wczorajszy dołek, a zarazem psychologiczny poziom 1.30. W przypadku jego przebicia kolejne poziomy to 1.29 oraz 1.2772. Z drugiej strony dopiero przebicie lokalnego szczytu 1.3351 oraz szczytu z 6 czerwca 2018 r. 1.3472 pozwoli na wyhamowanie presji sprzedających i umożliwi dalsze wzrosty.

Zobacz również: Komentarz walutowy – Tragikomedia w Londynie

Inwestorzy bagatelizują ryzyko hard Brexitu - Ensemble Capital
GBP/USD interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here