Naga MarketsSytuacja na memicznych spółkach – czyli GME oraz AMC – staje się coraz bardziej rozwojowa, kiedy rynek daje szanse spółką na dalsze wzrosty. Pokazuje to tylko, że nadal duża część inwestorów detalicznych wierzy w siłę podmiotów i wierzy, że wyciskanie pozycji krótkich, na które grają duże instytucje może trwać wiecznie. Założyciel Interactive Brokers mówi jednak, że sytuacja ta zdecydowanie niesie za sobą spore zagrożenie dla detalicznych inwestorów.

  • Spółki AMC oraz GME nadal znajdują się we wzrostach
  • Pomimo pomniejszych korekt generują one niebotyczne stopy zwrotu od początku roku
  • Analitycy zwracają jednak uwagę na zagrożenia idące za inwestycją w te spółki
  • Mimo mocnych wzrostów są to spółki, które nieomal nie upadły
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

AMC generuje ponad 3 tysiące procent wzrostu od stycznia obecnego roku

Spółka AMC Entertainment Holdings, czyli amerykańska siec kin wygenerowała niedawno podejście sięgające 72 dolarów za akcję. Jeszcze na początku tego roku akcje spółki wynosiły ledwie 1,90 dolara co oznacza, że spółka wygenerowała ponad 3 tysiące procent wzrostu w ledwie kilka miesięcy. Co jednak bardziej zaskakujące – inwestorzy detaliczni nadal skupują akcje podmiotu.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”To, że popyt wykreowany w sieci wywindował ceny akcji spółki nie jest może tak dziwne jak sam fakt, że spółki typu AMC czy GME, które wyglądają relatywnie podobne – na początku tego roku praktycznie chyliły się ku upadkowi. Oznacza to, że za punkt honory inwestorzy detaliczni obrali sobie wybronienie podmiotów od upadku.

wykres Kurs AMC 07.06.2021
Kurs AMC 07.06.2021

W tym wszystkim widzi spore zagrożenie założyciel Interactive Brokers, Thomas Peterffy twierdząc, że obecny short squeeze – czyli wyciskanie pozycji krótkich i wymuszanie na nich zamykanie pozycji – nie będzie trwać wiecznie. To z kolei sprawia, że gdy rynek zacznie się zawalać, inwestorzy detaliczni mogą osiągnąć ogromne straty, znacznie przewyższające ich możliwości realne oddania kapitału.

Na ten moment jednak zdaje się, że inwestorzy o tym nie myślą – o czym świadczy sam wykres spółki AMC. Warto przypomnieć, że inwestycje w AMC i GameStop [GME] pierwotnie rozpoczęły się jako zorganizowane skupowanie akcji przez grupę indywidualnych inwestorów z social medioów, którzy zidentyfikowali, że wiele spółek było silnie shortowanych przez fundusze hedgingowe i słusznie przypuszczali, że akcje te mogą być pod presją, jeśli wystarczająco dużo kupujących wspólnie wskoczy na rynek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here