Naga MarketsPara walutowa CHF/JPY na tle wykresu i mapy świataOd początku tygodnia obserwujemy widoczne umocnienie jena japońskiego i franka szwajcarskiego. Fakt ten sprawił, że są one najsilniejszymi walutami grupy G8. Nie zmienia to jednak faktu, iż frank w dalszym ciągu pozostaje najsłabszą, a jen jedną z najsłabszych walut lutego oraz całej 2021 r. od początku stycznia do dnia dzisiejszego.

  • Frank szwajcarski i jen japoński najsłabszymi walutami grupy G8
  • Ekonomiści TD Research spodziewają się spadku franka wobec jena do poziomu 115,30

Kurs Frank spadnie do 115,30 JPY

Analizując zmienność na notowaniach popularnych walut dostrzec można, że kursy jena japońskiego i franka szwajcarskiego bardzo często poruszają się w tych samych kierunkach różniąc się jedynie zasięgiem potencjalnych wzrostów bądź spadków.

Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach pary walutowej CHF/JPY jest stosunkowo niewielka. Rynek ten od kilku tygodni utrzymuje się bowiem na względnie stabilnym poziomie nieco poniżej technicznego oporu pomiędzy 117.70 a 118.20.

Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do analizy technicznej i dowiedz się jak prawidłowo wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu oraz kreślić linie trendu

CHF/JPY Weekly

Ekonomiści TD Research wskazują, że inwestorzy walutowi powinni rozważyć krótką sprzedaż CHF/JPY, do poziomu 115,30 JPY (1,5 proc. poniżej obecnego kursu), ze stop losem w wysokości 118,60 JPY.

– Zainicjowaliśmy krótką pozycję na CHF/JPY jako nasz Trade of the Week… Głównym motorem jest słabość głównych walut europejskich w związku z oczekiwaniami wzrostu, trendami mobilności i kampaniami szczepionkowymi – napisali eksperci w nocie do inwestorów.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres kryptowalut | biomedlub akcje | notowania nasdaq | nasdaq index notowania | przewidywany kurs dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek akcji czeka przecena o 30% w ciągu 2 lat, uważa znany inwestor
Następny artykułSpadek obaw o politykę Włoch wspiera euro. Dalsza wyprzedaż dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here