Naga MarketsNa skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków para walutowa USDJPY dokładnie po roku dotarła w okolice niezwykle istotnego wsparcia zbiegającego się bardzo precyzyjnie z momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów oraz linią wcześniejszej tendencji spadkowej. Tam siła podażowa zdecydowanie osłabła i po kilkumiesięcznej konsolidacji pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa, na skutek której przez trzy kolejne miesiące obserwowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty.

USDJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że wzrosty te dotarły w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie w grudniu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne spadki które wydają się być jedynie korektą przed kolejnym impulsem wzrostowym.

USDJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że cała ta “korekta” przybrała formę kanału spadkowego, z którego na początku miesiąca wybiliśmy górą. Późniejsze wzrosty dotarły w okolice majowych szczytów, gdzie we wtorek pojawiła się reakcja podażowa. W dniu wczorajszym również obserwowaliśmy przewagę podaży i wydawać by się mogło, że spadki w najbliższym czasie będą kontynuowane. To jak długo zależeć może od tego, czy górne ograniczenie wcześniejszego kanału spadkowego zostanie pokonane czy odrzucone.

USDJPY Daily

Warto jednak zauważyć, że kurs USDJPY znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej.

USDJPY H4

Na wykresie 30-minutowym zauważymy, że rynek dotarł jedynie w okolice najbliższego, lokalnego oporu, gdzie już pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

USDJPY M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.07.2017
Następny artykułCADCHF – w oczekiwaniu na re-test historycznej linii trendu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here