Na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków para walutowa USDJPY dokładnie po roku dotarła w okolice niezwykle istotnego wsparcia zbiegającego się bardzo precyzyjnie z momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów oraz linią wcześniejszej tendencji spadkowej. Tam siła podażowa zdecydowanie osłabła i po kilkumiesięcznej konsolidacji pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa, na skutek której przez trzy kolejne miesiące obserwowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty.

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że wzrosty te dotarły w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie w grudniu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne spadki które wydają się być jedynie korektą przed kolejnym impulsem wzrostowym.

Na wykresie dziennym zauważymy, że cała ta “korekta” przybrała formę kanału spadkowego, z którego na początku miesiąca wybiliśmy górą. Późniejsze wzrosty dotarły w okolice majowych szczytów, gdzie we wtorek pojawiła się reakcja podażowa. W dniu wczorajszym również obserwowaliśmy przewagę podaży i wydawać by się mogło, że spadki w najbliższym czasie będą kontynuowane. To jak długo zależeć może od tego, czy górne ograniczenie wcześniejszego kanału spadkowego zostanie pokonane czy odrzucone.

Warto jednak zauważyć, że kurs USDJPY znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej.

Na wykresie 30-minutowym zauważymy, że rynek dotarł jedynie w okolice najbliższego, lokalnego oporu, gdzie już pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.
Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.
