Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków para walutowa USDJPY dokładnie po roku dotarła w okolice niezwykle istotnego wsparcia zbiegającego się bardzo precyzyjnie z momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Tam siła podażowa zdecydowanie osłabła i po kilkumiesięcznej konsolidacji pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa, na skutek której przez trzy kolejne miesiące obserwowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty.

USDJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że wzrosty te dotarły w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie w grudniu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne spadki które wydają się być jedynie korektą przed kolejnym impulsem wzrostowym.

USDJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Obecnie kurs oscyluje w okolicy dolnego ograniczenia tego boxu i jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

USDJPY Daily

Mimo, że rynek nie dotarł dokładnie do dolnego ograniczenia tej konsolidacji, to ok 50 pips wyżej już kilkukrotnie pojawiła się reakcja popytowa. Na wykresie H4 zauważymy, że rynek porusza się w konsolidacji wewnątrz której powstał mniejszy (żółty) box, którego górne ograniczenie precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

USDJPY H4

Wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

USDJPY M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWszystkie oczy zwrócone na Jackson Hole
Następny artykułEFIX: NZD/USD – GDY WSZYSCY WIDZĄ TO SAMO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here