Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków para walutowa USDJPY dokładnie po roku dotarła w okolice niezwykle istotnego wsparcia zbiegającego się z momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Tam siła podażowa zdecydowanie osłabła i po kilkumiesięcznej konsolidacji pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa, na skutek której przez trzy kolejne miesiące obserwowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty.

USDJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że wzrosty te dotarły w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie w grudniu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne spadki, lecz kurs w ciąż oscyluje w okolicy tej linii tendencji.

USDJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji, z której 8 września kurs próbował wybić dołem. Spadki te szybko zostały jednak zanegowane a na skutek późniejszych wzrostów notowania dotarły aż w okolice górnego ograniczenia konsolidacji i linii tendencji spadkowej, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

USDJPY Daily

By scenariusz ten mógł zostać zrealizowany, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy poziomu 113.00 będącego dolnym ograniczeniem lokalnej konsolidacji.

USDJPY H4

Spoglądając na wykres 15-minutowy zauważymy, że rynek testuje obecnie linię lokalnej tendencji wzrostowej, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, spadki są kontynuowane co może przemawiać za potencjalnym pokonaniem tego wsparcia w najbliższym czasie.

USDJPY 15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDash największym wygranym korekty Bitcoina
Następny artykułGBP pod presją od początku tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here