Naga MarketsNa wykresie miesięcznym pary walutowej USDJPY widzimy silny ruch wzrostowy, który rozpoczyna się od dołka z drugiej połowy z 2011-go roku. Maksima natomiast wyznaczone zostały w okolicach 125.85, co miało miejsce ponad 2 lata temu. W następstwie tego ruchu doszło do korekty, która zniosła ten silny wzrost o połowę (100.80).

USDJPY – wykres miesięczny

Patrząc na wykres tygodniowy poniżej wydaje się, że wspomnianą korektę spadkową zakończył silny impuls wzrostowy, który skierował notowania w okolice 118.62. Wtedy też pojawił się ruch korekcyjny także tego impulsu, który również zniósł go w 50%. Obecnie cena zmierza do oporu blisko 114.35.

USDJPY – wykres tygodniowy

Na wykresie 4-godzinnym widoczny jest krótkoterminowy trend wzrosty, w którym wsparcie zapewnia linia trendu prowadzona od dołka na 108.80. Istotne jest tu także wsparcie na 112.07. Biorąc pod uwagę trend wzrostowy obecny również na wyższych interwałach sensowe wydaje się poszukiwanie okazji do kupna z celem w pobliżu 114.35.

USDJPY – wykres 4-godzinny

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

Schodząc na interwał 15-minutowy zauważyć można, że rynek ten po utworzeniu impulsu wzrostowego utknął w konsolidacji między 112.84 a 113.45. W tej sytuacji może zainteresować nas wybicie górą z zakresu oznaczające potencjalny powrót do wzrostów.

USDJPY – wykres 15-minutowy

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here