Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa USDCHF na skutek utworzenia formacji podwójnego szczytu odrzucającej poziom 1.8000 od czerwca 2001 roku poruszała się na południe. Po dziesięciu latach, spadki te dotarły w okolice poziomu 0.7600, gdzie w sierpniu 2011 pojawiła się silna reakcja popytowa. Od tamtej pory obserwowaliśmy spokojne wzrosty, tworzące formację klina zwyżkującego, z którego w maju wybiliśmy dołem.

USDCHF Monthly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Na skutek trwających od początku roku spadków kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już w pod koniec lipca pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Mimo to późniejsze wzrosty dotarły jedynie w okolice mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Od tego czasu kurs jeszcze dwukrotnie testował wsparcie będące dolnym ograniczeniem konsolidacji i za każdym razem pojawiała się tam reakcja popytowa.

USDCHF Daily

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że od pewnego czasu rynek tworzy również nieco węższą konsolidację, której górnym ograniczeniem są okolice poziomu 0.9760. Jeżeli zatem trwające od początku wzrosty będą kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego oporu.

USDCHF H4

By tak się jednak mogło stać musielibyśmy najpierw pokonać linię tendencji spadkowej, w okolicy której kurs oscyluje od wczoraj.

USDCHF H1

Nim to się jednak wydarzy, niewykluczone, że przyjdzie nam obejrzeć wcześniejszy re-test ostatnio pokonanego, lokalnego (niebieskiego) oporu (teraz wsparcia).

USDCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.09.2017
Następny artykułGBP traci po sierpniowych danych z rynku pracy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here