Naga Markets



Para walutowa USDCHF na skutek utworzenia formacji podwójnego szczytu odrzucającej poziom 1.8000 od czerwca 2001 roku poruszała się na południe. Po dziesięciu latach, spadki w sierpniu 2011 dotarły w okolice poziomu 0.7600, gdzie pojawiła się silna reakcja popytowa. Od tamtej pory obserwowaliśmy spokojne wzrosty, tworzące formację klina zwyżkującego, z którego w maju wybiliśmy dołem.

USDCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF w wysokości 1.20 nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku, które znane jest jako „czarny czwartek„. To właśnie w czwartek, 15 stycznia 2015r.  obserwowaliśmy spadki o ponad 2850 pipsów, na skutek których, na osiem dni znaleźliśmy się poniżej dolnego ograniczenia formacji klina.

USDCHF Weekly

Obecne wybicie okazało się jednak zdecydowanie trwalsze gdyż rynek w dalszym ciągu nie powrócił wewnątrz formacji. Jeżeli trwające od ubiegłego tygodnia wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 0.9850.

USDCHF Daily

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że wzrosty te dotarły w okolice dolnego ograniczenia wcześniejszego, korekcyjnego kanału wzrostowego, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Na skutek późniejszych spadków znaleźliśmy się w okolicy dolnego ograniczenia kolejnego kanału. Warto zwrócić uwagę, że linie te są w stosunku do siebie równoległe. Jeżeli zatem obecnie testowane wsparcie zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Jeżeli jednak spadki byłyby kontynuowane, kolejnej reakcji popytowej spodziewać moglibyśmy się w okolicy poziomu 0.9595.

USDCHF H4

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy również, że cały, trwający od ubiegłego tygodnia ruch mieści się w obrębie kanału spadkowego.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCHF M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.08.2017
Następny artykułCiąg Fibonacciego – czy działa?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here