Naga MarketsNa skutek trwających od maja 2011 roku wzrostów rynek dotarł w okolice poziomu 1.4100 zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie w styczniu ub.r. pojawiła się reakcja podażowa. Przez trzy kolejne miesiące obserwowaliśmy bardzo dynamiczne spadki. Przez kolejny rok ponownie obserwowaliśmy jednak wzrostym choć te były już zdecydowanie mniej dynamiczne i ostatecznie, od maja br. ponownie obserwujemy przewagę podaży.

USDCAD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że cały, trwający od maja ub.r. ruch wzrostowy mieścił się w obrębie kanału. Obecne spadki pokonały jednak w ubiegłym tygodniu niezwykle istotne wsparcie (ubiegłoroczne minima) 1.25 i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic poziomu 1.2000.

USDCAD Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że kurs cały czas oscyluje w okolicy poziomu 1.2500. Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawiłaby się reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się pojawienia głębszej korekty wzrostowej. Za scenariuszem tym przemawia m.in. fakt iż w ciagu trwających niemal od początku maja br. spadków nie obserwowaliśmy żadnego większego odreagowania. Jeżeli tak by się stało, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.3000.

USDCAD Daily

By ten scenariusz mógł się jednak zrealizować musielibyśmy najpierw trwale wybić górą z trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCAD H4

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek obecnie próbuje wybić górą z tego kanału jednak w dalszym ciągu niepokonany zostaje lokalny opór będący górnym ograniczeniem lokalnej konsolidacji.

Abyśmy mogli mówić o zmianie nastawienia rynku i potencjalnych wzrostach w dłuższym horyzoncie czasowym musielibyśmy jednak pokonać jeszcze kolejny opór 1.2565 gdyż dopiero wówczas powstałaby pro-wzrostowa sekwencja coraz wyższych wierzchołków i dołków.

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD traci po wynikach PMI przemysłowego w USA
Następny artykułTrzykrotny spadek dolara od początku roku. Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here