Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDUSD od czasu utworzenia formacji podwójnego szczytu w okolicy poziomu 0.8800 w lipcu 2014 roku poruszała się na południe. Mimo, że spadki te nie dotarły w okolice poziomu 0.6000, to we wrześniu 2015 roku pojawiła się pierwsza reakcja popytowa i od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty.

NZDUSD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że cały te wzrosty mieszczą się w obrębie kanału. Mimo, że rynek nie dotarł ani w okolice jego górnego ograniczenia ani w okolice oporu 0.7700, to od dłuższego czasu obserwujemy spadki, na skutek których kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału.

NZDUSD Weekly

Mimo, że wsparcie to nie zostało jeszcze dokładnie przetestowane, to zauważymy, że od ubiegłego piątku kurs oscyluje w okolicy technicznego, horyzontalnego poziomu 0.7055. Mimo, że biorąc pod uwagę jak istotny był ten poziom w przeszłości (najpierw stanowił opór a po pokonaniu wsparcie) spodziewać moglibyśmy się jego odrzucenia i powstania przynajmniej korekty wzrostowej, to póki co nie pojawił się żaden sygnał przemawiajacy za możliwymi wzrostami.

NZDUSD Daily

Wzamian tego kurs od początku tygodnia porusza się w wąskiej konsolidacji. Gdyby jednak (prędej czy później) pojawiła się wieksza reakcja popytowa, potencjalne wzrosty powinny dotrzeć przynajmniej w okolice lokalnego (niebieskiego) oporu 0.7140.

NZDUSD H4

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór 0.7093 będący górnym ograniczeniem obecnego boxu.

NZDUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 11.10.2017 USD/JPY i GBP/CAD Przegląd potencjalnych setupów PA
Następny artykułKomentarz popołudniowy z rynku PLN, 11 października
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here