Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDUSD od czasu utworzenia formacji podwójnego szczytu w okolicy poziomu 0.8800 w lipcu 2014 roku poruszała się na południe. Mimo, że spadki te nie dotarły w okolice poziomu 0.6000, to we wrześniu 2015 roku pojawiła się pierwsza reakcja popytowa i od tego czasu obserwowaliśmy spokojne wzrosty.

NZDUSD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że cały ten ruch wzrostowy mieścił się w obrębie kanału, z którego w połowie października ub.r. wybiliśmy dołem. Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo w efekcie czego obecnie obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tego kanału.

Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

NZDUSD Weekly

Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 0.7073 będącego dolnym ograniczeniem trwającej od tygodnia konsolidacji bądź nawet do poziomu 0.7026 i dalej 0.6960.

NZDUSD H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD słaby w przeddzień publikacji NFP
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 4 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here