Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDUSD od czasu utworzenia formacji podwójnego szczytu w okolicy poziomu 0.8800 w lipcu 2014 roku poruszała się na południe. Mimo, że spadki te nie dotarły w okolice poziomu 0.6000, to we wrześniu 2015 roku pojawiła się pierwsza reakcja popytowa i od tego czasu obserwowaliśmy spokojne wzrosty.

NZDUSD Monthly

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli wzrosty te będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7700. By tak się jednak stało, rynek musiałby najpierw pokonać lokalny (niebieski) opór 0.7520.

NZDUSD Weekly

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy jednak, że kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego oporu, gdzie już w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta po raz kolejny powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Już teraz sprawdź ofertę FX88 i wykorzystaj przewagę, jaką dają Ci konkurencyjne spready

NZDUSD H4

Istotne w tym przypadku może okazać się zatem to, czy rynek wybije górą czy dołem z obecnej konsolidacji.

NZDUSD H1

FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 19.02.2018
Następny artykułZbigniew Wieczorek – weekendowa analiza par głównych, 18 lutego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here