Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDUSD od czasu utworzenia formacji podwójnego szczytu w okolicy poziomu 0.8800 w lipcu 2014 roku poruszała się na południe. Mimo, że spadki te nie dotarły w okolice poziomu 0.6000, to we wrześniu 2015 roku pojawiła się pierwsza reakcja popytowa i od tego czasu obserwowaliśmy spokojne wzrosty.

NZDUSD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że cały te wzrosty mieściły się w obrębie kanału, z którego w połowie października wybiliśmy dołem. Późniejsze spadki dotarły w okolice lokalnego (niebieskiego) wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, w ubiegłym tygodniu poziom ten został pokonany co oznacza, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

NZDUSD Weekly

Mimo, że poziom już w dniu wczorajszym został przetestowany od dołu (jako opór) a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa, to późniejsze spadki nie wybiły nowego, niższego dołka. W zamian za to, w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja popytowa i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tej strefy.

Dopóki opór ten i linia tendencji spadkowej nie zostaną pokonane, spodziewałbym się pojawienia tam reakcji podażowej, która mogłaby być sygnałem do szukania pozycji krótkich na tym instrumencie.

NZDUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett: Wybicie nada przyszły kierunek EURGBP
Następny artykułXTB zaprasza na Trading Club – 23 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here