Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDJPY po trwających od stycznia 2015 roku spadkach, w czerwcu ubiegłego roku dotarła w okolice bardzo ważnego wsparcia 69.00 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, sześcioletnich wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.NZDJPY Monthly

Na skutek późniejszych wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 83.30, gdzie już kilkukrotnie pojawiały się reakcje podażowe. Mimo to, późniejsze spadki za każdym razem były mniejsze i docierały jedynie w okolice poziomu 75.80, gdzie w połowie grudnia po raz ostatni pojawiła się reakcja popytowa.

NZDJPY Weekly

Od tego czasu obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 83.30.

NZDJPY Daily

By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać opór w okolicy którego obecnie się znajdujemy. Biorąc jednak pod uwagę reakcje podażową, która się tutaj pojawiła, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

NZDJPY H4

Spoglądając na interwał 15-minutowy zauważymy, że jeżeli obecnie testowany opór zostałby odrzucony, potencjalne spadki mogłyby przekroczyć ponad 50 pips i dotrzeć nawet w okolice poziomu 80.58.

NZDJPY M15Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynku Forex – bezpłatny webinar Comparic.pl
Następny artykułCzy możemy wypłacić sobie premię? – wspomnienia tradera z City cz.10
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here