Naga MarketsPara walutowa NZDJPY po trwających od stycznia 2015 roku spadkach, w czerwcu ubiegłego roku dotarła w okolice bardzo ważnego wsparcia 69.00 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, sześcioletnich wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.

NZDJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że późniejsze wzrosty dotarły w okolice poziomu 83,30, gdzie listopadzie 2016r., oraz styczniu i lipcu br. pojawiały się reakcje podażowe. Jeżeli i tym razem poziom ten zostanie trwale odrzucony (a wszystko na to wskazuje), spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!

NZDJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice kwietniowych minimów tj. poziomu 75.80.

NZDJPY Daily

By scenariusz ten mógł się jednak zrealizować musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie 81.75. Dopiero pokonanie tego poziomu utworzy pro-spadkową sekwencję niższych dołków.

NZDJPY H4

Jeżeli więc obecnie testowany, lokalny opór zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia korekty wzrostowej nawet w okolice poziomu 82.30. Nie zmienia to jednak faktu, że w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

NZDJPY H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaport walutowy Noble Markets, 4 sierpnia
Następny artykułUOKiK: 1,7 mln zł kary dla Getin Noble Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here