Naga MarketsPara walutowa NZDJPY po trwających od stycznia 2015 roku spadkach, w czerwcu ubiegłego roku dotarła w okolice bardzo ważnego wsparcia 69.00 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, sześcioletnich wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.

NZDJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek późniejszych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 83.75, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Późniejsze spadki dotarły jednak jedynie w okolice lokalnego wsparcia 75.75, gdzie pojawiła się reakcja popytowa i od tego czasu obserwujemy ponowne wzrosty.

NZDJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że na skutek trwających od połowy kwietnia br. wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 80.55, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejsze dalsze wzrosty, uznać możemy, że była ona zbyt słaba, by poziom ten został odrzucony. Jeżeli zatem rynek zakończy dzisiejszy dzień powyżej tego oporu (teraz wsparcia), spodziewać moglibyśmy się kontynuacji panującej tendencji i ponownego przetestowania grudniowych i styczniowych szczytów.

NZDJPY Daily

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek po pokonaniu precyzyjnie przetestował okolice wspomnianego już poziomu 80.55. Jego odrzucenie zapoczątkowało kolejną falę impulsu wzrostowego w efekcie czego pokonaliśmy kolejny, lokalny opór, który obecnie re-testujemy jako wsparcie.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

NZDJPY H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia tradingowa Pin Bar + Inside Bar combo – Nial Fuller
Następny artykułGBPCHF – powrót pod wsparcie i do spadków?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here