Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDJPY po trwających od stycznia 2015 roku spadkach, w czerwcu ubiegłego roku dotarła w okolice bardzo ważnego wsparcia 69.00 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, sześcioletnich wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.

NZDJPY Monthly

Na skutek późniejszych wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 83.30, gdzie już kilkukrotnie pojawiały się reakcje podażowe. Mimo to, późniejsze spadki za każdym razem były mniejsze.

NZDJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy jednak, że tym razem spadki mogą sięgnąć nieco dalej. Za scenariuszem tym przemawia fakt, iż rynek pokonał już linię tendencji wzrostowej a obecnie wybija również lokalne wsparcie wynikające z wrześniowych minimów. Jeżeli poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 75.90.

NZDJPY Daily

Na wykresie H1 można dostrzec nawet zasadę zmiany biegunów. Lokalne wsparcie, o którym mowa byłą powyżej po pokonaniu zostało już bowiem przetestowane i odrzucone od dołu (jako opór).

NZDJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpojrzenie na instrumenty pod kątem strategii TDiS – sygnał kupna na USDCHF
Następny artykułPodsumowanie EBC: Draghi nie wyklucza podwyżek stóp w 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here