Naga MarketsNa skutek trwających od lutego 2009 roku wzrostów para walutowa NZDCAD dotarła w okolice niezwykle istotnego poziomu 0.9700, gdzie w kwietniu 2014 roku pojawiła się reakcja podażowa. Późniejsze spadki nie zmieniły jednak ogólnego nastawienia rynku i w marcu a następnie grudniu 2015 roku rynek ponownie wracał w okolice tego oporu. Za każdym razem pojawiała się tam silna reakcja podażowa jednak nie była ona wystarczająca by sprzedający mogli przejąć kontrolą nad rynkiem w efekcie czego obecnie, od września ub.r. kurs ponownie oscyluje w okolicy tego poziomu. Warto zauważyć dwie pro-spadkowe świece pin-bar, które powstały kolejno w listopadzie ub.r oraz czerwcu. br.r.

NZDCAD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek ubiegłotygodniowych spadków rynek pokonał już linię tendencji wzrostowej. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się obecnie w okolicy 0.9130 i to jego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie.

NZDCAD Weekly

Warto zauważyć, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od dłuższego czasu konsolidacji i jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym.

NZDCAD Daily

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków rynek również pokonał już istotne wsparcie 0.9347. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spadki mogłyby być kontynuowane.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

NZDCAD H4

 

Spoglądając jednak na wykres H1 zauważymy, że w ciągu ostatniej godziny pojawiła się silna reakcja popytowa. Co prawda kurs nie znalazł się jeszcze powyżej pokonanego wsparcia (teraz oporu) jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie może się to wydarzyć.

NZDCAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Letnie czekanie, letnie rozczarowanie?
Następny artykułEthereum silnie traci – nawet 15%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here