Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa NZDCAD od stycznia 1982 roku porusza się w trendzie horyzontalnym. Na skutek trwających od lutego 2009 roku wzrostów rynek ponownie dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już w listopadzie 2016 r. pojawiła się pierwsza silna reakcja podażowa. Mimo to, w ciagu kolejnych miesięcy kurs oscylował w okolicy tego oporu, by w czerwcu ub.r. rozpocząć ponowne spadki.

NZDCAD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek tych spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa, na skutek której od od drugiej połowy listopada ub.r. ponownie obserwowaliśmy wzrosty.

NZDCAD Weekly

Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic poziomu 0.92 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

Za scenariuszem tym przemawiać może również wtorkowa reakcja popytowa odrzucająca lokalny poziom wsparcia.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

NZDCAD Daily

By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby pokonać najpierw lokalny opór w okolicy 0.9105 oraz (co ważniejsze) poziom 0.9160.

NZDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM mBanku z rekomendacjami dla banków – 8 pozycji
Następny artykułRealne bezrobocie w Polsce wynosi… 16%?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here