Naga MarketsRynek złota nie bez powodu nazywany jest mianem jednej z najbezpieczniejszych inwestycji gdyż jak widać na wykresie miesięcznym od samego początku swoich notowań porusza się spokojnie na północ. Wraz z biegiem czasu i wzrostem zapotrzebowania na ten surowiec zwiększała się dynamika wzrostów, które ostatecznie, we wrześniu 2011 roku ustanowiły historyczne maksima.

Od tamtej pory obserwujemy spadki, które w styczniu ubiegłego roku odbiły się od poziomu 1050.00.

GOLD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek trwających od połowy grudnia wzrostów rynek dotarł obecnie w okolice linii trendu spadkowego. Warto wspomnieć, że mimo iż opór ten testowany był już wielokrotnie, nigdy w historii nie został pokonany.

GOLD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w kanale wzrostowym. Biorąc pod uwagę, że po raz ostatni rynek odrzucił dolne ograniczenie formacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. Uwzględniając jednak, że wspomniana już wcześniej linia tendencji nigdy nie została trwale pokonana, to właśnie w jej okolicy pojawić mogłaby się silna reakcja podażowa.

GOLD Daily

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że rynek od trzech tygodni tworzy również mniejszy kanał wzrostowy.

Zapisz się na darmowe Seminarium inwestycyjne w Warszawie i wygraj lot do Tajlandii na Wielki Finał Światowych Mistrzostw Forex Milion Dolarów

GOLD H4

Obecnie zbliżamy się w okolice dolnego ograniczenia kanału i mimo, że na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał już lokalne wsparcie, to dopóki linia trendu nie zostanie pokonana, wciąż obowiązuje trend wzrostowy.

GOLD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZD/USD z potencjalną szansą na shorta 250 pipsów
Następny artykułNowa wersja Mirror Trader zdobywa serca Japończyków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here