CMC Markets

Od inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Wraz z ogłoszeniem wyników referendum z 23-06-2016r., w którym Brytyjczycy 51,87% głosów zdecydowali o opuszczeniu szeregów Państw Członkowskich Unii Europejskiej rynek pokonał bardzo ważne wsparcie w okolicy poziomu 1.3850. Na skutek późniejszych spadków kurs kabla znalazł się na najniższych poziomach od maja 1985r.

Spoglądając stricte technicznie na obecna sytuację rynkową, poziom 1.3850 moglibyśmy określić jako linię szyi formacji głowy z ramionami (RGR). Biorąc zaś pod uwagę zasięg mierzony od głowy do szyi dojdziemy do wniosku, że potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.6200.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zgodnie z zachowanie zasady zmiany biegunów każdy poziom, który w przeszłości stanowił wsparcie, po pokonaniu powinien zostać przetestowany jako opór, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia obecnej korekty wzrostowej i re-testu wspomnianego już poziomu 1.3850, który ponadto znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

GBPUSD Monthly

Za potencjalnymi wzrostami przemawiać może również fakt, że na skutek obecnych wzrostów rynek pokonał po czym przetestował już od góry linię ostatniej tendencji spadkowej. Tamteż pojawiła się reakcja popytowa i od kilku tygodni kurs ponownie porusza się na północ.

GBPUSD Weekly

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że cały, trwający od początku ubiegłego roku ruch wzrostowy mieści się w obrębie kanału. By wzrosty mogły być kontynuowane kurs musiałby pokonać techniczny opór, w okolicy którego obecnie się znajdujemy.

GBPUSD Daily

Za pokonaniem tego oporu przemawia m.in. dynamika trwających od wczoraj wzrostów. Mimo, że zasięg tego ruchu wynosi ponad 150 pips, jeżeli strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji nawet o kolejne 250 pips.

Warto zatem uważnie przyglądać się tej parze walutowej choć osobiście ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich w tym momencie. Mimo kolejnego testu, opór nie został bowiem jeszcze trwale wybity.

GBPUSD H1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSerwis Poranny BM ING – Wyniki kwartalne spółek motorem wzrostu giełdowych indeksów
Następny artykułKoreańczycy nie chcą zakazu kryptowalutowego. Rząd zmienia zdanie
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here