Naga MarketsWraz z ogłoszeniem wyników referendum z 23-06-2016r., w którym Brytyjczycy 51,87% głosów zdecydowali o opuszczeniu szeregów Państw Członkowskich Unii Europejskiej rynek pokonał bardzo ważne wsparcie w okolicy poziomu 1.3850. Na skutek późniejszych spadków kurs kabla znalazł się na najniższych poziomach od maja 1985r.

Spoglądając stricte technicznie na obecna sytuację rynkową, poziom 1.3850 moglibyśmy określić jako linię szyi formacji głowy z ramionami (RGR). Biorąc zaś pod uwagę zasięg mierzony od głowy do szyi dojdziemy do wniosku, że potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.6200.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zgodnie z zachowanie zasady zmiany biegunów każdy poziom, który w przeszłości stanowił wsparcie, po pokonaniu powinien zostać przetestowany jako opór, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się korekty wzrostowej i re-testu wspomnianego już poziomu 1.3850, który zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

GBPUSD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, ze opór ten zbiega się również precyzyjnie z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

GBPUSD Weekly

Na wykresie dziennym warto zwrócić uwagę, że nawet jeżeli potencjalne wzrosty miałyby dotrzeć do wspominanego już w cześniej poziomu 1.3850, to pierwszej reakcji podażowej spodziewać moglibyśmy się nieco wcześniej bo już w okolicy poziomu 1.3450.

GBPUSD Daily

Warto zwrócić jednak uwagę, że od ubiegłej środy rynek porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że w dniu dzisiejszym odrzuciliśmy jej górne ograniczenie, przynajmniej w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia obecnej korekty. Potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 1.3060 zbiegającego się z linią tendencji wzrostowej. Odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

GBPUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – AmRest i BZ WBK
Następny artykułNASDAQ, DAX, WTI OIL i GBP/USD, 31 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here