Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Wraz z ogłoszeniem wyników referendum z 23-06-2016r., w którym Brytyjczycy 51,87% głosów zdecydowali o opuszczeniu szeregów Państw Członkowskich Unii Europejskiej rynek pokonał bardzo ważne wsparcie w okolicy poziomu 1.3850. Na skutek późniejszych spadków kurs kabla znalazł się na najniższych poziomach od maja 1985r.

Spoglądając stricte technicznie na obecna sytuację rynkową, poziom 1.3850 moglibyśmy określić jako linię szyi formacji głowy z ramionami (RGR). Biorąc zaś pod uwagę zasięg mierzony od głowy do szyi dojdziemy do wniosku, że potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.6200.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zgodnie z zachowanie zasady zmiany biegunów każdy poziom, który w przeszłości stanowił wsparcie, po pokonaniu powinien zostać przetestowany jako opór, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia obecnej korekty wzrostowej i re-testu wspomnianego już poziomu 1.3850, który ponadto znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

GBPUSD Monthly

Za potencjalnymi wzrostami przemawiać może również fakt, że na skutek obecnych wzrostów rynek pokonał po czym przetestował już od góry linię ostatniej tendencji spadkowej. Tamteż pojawiła się reakcja popytowa i od kilku tygodni kurs ponownie porusza się na północ.

GBPUSD Weekly

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że cały, trwający od początku roku ruch wzrostowy mieści się w obrębie kanału. Za kontynuacja wzrostów przemawiać może również fakt, iż niedawno rynek odrzucił dolne ograniczenie tej formacji a następnie wybiliśmy górą z lokalnej konsolidacji.

GBPUSD Daily

Warto również zwrócić uwagę, że na skutek trwających od wczoraj, dynamicznych wzrostów, dziś nad ranek kurs pokonał lokalny opór. Re-test i odrzucenie tej strefy od góry (jako wsparcie) mogłoby być ciekawą okazją na dołączenie do tego trendu.

GBPUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BZWK rekomenduje sprzedaż GTC z ceną docelową 7,85 zł
Następny artykułMF: Rozporządzenie w sprawie MiFID II w marcu 2018. Powody do obaw?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here