Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Wraz z ogłoszeniem wyników referendum z 23-06-2016r., w którym Brytyjczycy 51,87% głosów zdecydowali o opuszczeniu szeregów Państw Członkowskich Unii Europejskiej rynek pokonał bardzo ważne wsparcie w okolicy poziomu 1.3610. Na skutek późniejszych spadków kurs kabla znalazł się na najniższych poziomach od maja 1985r.

W listopadzie 2016 roku pojawiła się jednak reakcja popytowa, na skutek której rynek ponownie wrócił powyżej w/w poziomu.

GBPUSD Monthly

Mimo, że strefa ta została pokonana już w połowie stycznia br., to późniejsze wzrosty nie dotarły w okolice kolejnego oporu. Wręcz przeciwnie, od kilku tygodni ponownie obserwujemy przewagę podaży.

GBPUSD Weekly

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że w/w poziom 1.3650 w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie). Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego re-testu.

GBPUSD Daily

Za scenariuszem tym przemawia również obecna sytuacja na interwale 4-godzinowym, gdzie zauważymy, iż na skutek ostatnich spadków kurs wybił już dołem z formacji trójkąta.

GBPUSD H4

Obecnie rynek re-testuje dolne ograniczenie tej formacji i biorąc pod uwagę niedawną reakcję podażową, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się odrzucenia tego oporu.

GBPUSD H1

Jednocześnie miło mi poinformować o nowym cyklu webinarów. W każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków zapraszamy na odprawę traderów. W trakcie trwających ok 60 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIndeks dolarowy spada – czy to początek nowej fali?
Następny artykułRośnie kanadyjskie PKB. Jak dane wpływają na CAD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here