Naga MarketsPara walutowa GBPNZD od września 2015 roku porusza się na południe. Warto zwrócić uwagę, że w październiku ubiegłego roku rynek przetestował historyczne minima, które ustanowione zostały w październiku 1976 roku. Tam też pojawiła się reakcja popytowa na skutek której kurs dotarł w okolice poziomu 1.90, gdzie w maju br. pojawiła się reakcja podażowa.

GBPNZD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek ostatniego ruchu wzrostowego rynek pokonał linię trendu spadkowego, którą następnie przetestowaliśmy od góry (jako wsparcie). Tamteż pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane i kurs pokona wspomniany już opór 1.90, spodziewać moglibyśmy się zmiany nastawienia rynku w zdecydowanie dłuższym horyzoncie czasowym.

GBPNZD Daily

Na wykresie 4-godzinowym warto zauważyć jak precyzyjnie rynek re-testował wspomnianą linię trendu spadkowego. Późniejsze wzrosty wybiły nowy wyższy wierzchołek jednak od 1,5 tygodnia obserwujemy spokojną konsolidację.

GBPNZD H4Warto również zwrócić uwagę, że dolne ograniczenie tej konsolidacji, które obecnie testujemy zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. Jego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

GBPNZD H1

Warto jednak uważnie obserwować sytuację ponieważ spoglądając na wykres 15-minutowy zauważymy, że rynek stworzył mniejszą konsolidację wewnątrz większego boxu. Jej górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego co zgodnie z podstawową koncepcją teorii boxów mogłoby determinować potencjalne wybicie dołem. W związku z powyższy ostrożny byłym póki co z otwieraniem pozycji długich.

GBPNZD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURO STOXX 50 – domknięcie luki wzrostowej
Następny artykułAnaliza rynków 10-14 lipca. EUR/USD, EUR/CAD USD/JPY, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here