Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek odrzucenia lokalnego oporu w okolicy poziomu 195.00 para walutowa GBPJPY od sierpnia 2015 roku poruszała się dynamicznie na południe. Spadki te nie dotarły jednak w okolice wcześniejszych dołków i już w październiku 2016 r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty.

GBPJPY Monthly

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że cały ten ruch wzrostowy mieści się w obrębie formacji klina zwyżkującego.

GBPJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że na skutek ostatnich, dynamicznych spadków kurs dotarł w okolice okalnego wsparcia i dolnego ograniczenia tej formacji, gdzie już w środę pojawiła się silna reakcja popytowa. Dopóki strefa ta nie zostanie trwale pokonana, z technicznego punktu widzenia spodziewać możemy się jej odrzucenia i ponownych wzrostów.

Już teraz sprawdź ofertę FX88 i wykorzystaj przewagę, jaką dają Ci konkurencyjne spready

GBPJPY Daily

BY tak się jednak mogło stać i by wzrosty mogły być kontynuowane, rynek musiałby najpierw pokonać jeszcze lokalny opór w okolicy poziomu 150.80.

GBPJPY M30

Jednocześnie miło mi poinformować o nowym cyklu webinarów, które dzięki uprzejmości FX88 będziemy organizować już od najbliższej niedzieli. W trakcie trwających ok 60 min. spotkań przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia, które miały wpływ na notowania w ciągu minionego tygodnia a także przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia i ich wpływu na rynki
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Pierwszy spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 17.02.2018 r. o godz. 20:00

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUkradł BTC swojemu szefowi. Grozi mu 20 lat za kratami
Następny artykułIndeksy Michigan najwyżej od września 2017? Sprawdź jak reaguje dolar
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here