Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek odrzucenia lokalnego oporu w okolicy poziomu 195.00 para walutowa GBPJPY od sierpnia 2015 roku poruszała się dynamicznie na południe. Spadki te nie dotarły jednak w okolice wcześniejszych dołków i już w listopadzie ub.r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty.

GBPJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że trwające od października ub.r. wzrosty dotarły w okolice poziomu 152.00, gdzie w połowie września pojawiła się reakcja podażowa.

Na skutek późniejszych spadków rynek dotarł w okolice wsparcia 148.00. Warto zauważyć, że poziom ten już w przeszłości stanowił najpierw istotny opór a po pokonaniu wsparcie. Od połowy września kurs oscyluje w stosunkowo wąskiej konsolidacji pomiędzy tymi poziomami.

GBPJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że rynek po raz kolejny testuje obecnie dolne ograniczenie tego boxu. Jego ponowne odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do wzrostów.

GBPJPY Daily

Spoglądając na interwał H1 warto zwrócić uwagę na lokalną, prowadzoną po listopadowych wierzchołkach linię tendencji spadkowej. Biorąc pod uwagę dynamikę dzisiejszych wzrostów, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego oporu. Jego pokonanie bądź odrzucenie mogłoby natomiast określić przyszły kierunek ruchu.

GBPJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 20.11.2017
Następny artykułKomentarz giełdowy – WIG nadal tkwi w korekcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here