Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor.


Para walutowa GBPCHF na skutek trwających od grudnia 2015r. spadków, w październiku 2016 roku po raz kolejny znalazła się w okolicy poziomu 1.1900, gdzie w całej historii notowań kurs tego instrumentu znajdował się jedynie raz (wówczas po raz drugi).

Tam też w listopadzie 2016 r. pojawiła się reakcja popytowa, która wskazywać by mogła na potencjalne wzrosty jednak mimo to kurs w dalszym ciągu porusza się w wąskiej konsolidacji.

GBPCHF Monthly

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że rynek dotarł w okolice poziomu 1.34, gdzie już w grudniu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, spadki trwały zaledwie trzy tygodnie…

GBPCHF Weekly

Na interwale dziennym zauważymy jednak, że na skutek tych spadków doszło już do pokonania linii lokalnej tendencji wzrostowej oraz technicznego wsparcia. Jeżeli na skutek obecnych wzrostów doszłoby do re-testu tego poziomu, spodziewać moglibyśmy się jego odrzucenia a to mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż opór ten znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Już teraz sprawdź ofertę FX88 i wykorzystaj przewagę, jaką dają Ci konkurencyjne spready

GBPCHF Daily

FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 20.02.2018
Następny artykułAtari z własną kryptowalutą i wirtualny kasynem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here