Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa GBPCHF na skutek trwających od grudnia 2015r. spadków, w październiku ubiegłego roku po raz kolejny znalazła się w okolicy poziomu 1.1900, gdzie w całej historii notowań kurs tego instrumentu znajdował się jedynie raz (obecnie po raz drugi).

Tam też w listopadzie pojawiła się reakcja popytowa, która wskazywać by mogła na potencjalne wzrosty jednak mimo to kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy wspomnianego wsparcia 1.19.

GBPCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek od czerwca ubiegłego roku porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Dopiero wybicie z niej w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

GBPCHF Weekly

Warto również zauważyć, że mimo iż dolne ograniczenie obecnej konsolidacji znajduje się w okolicy poziomu 1.1900, to rynek od dłuższego czasu nie ma siły by pokonać wsparcie 1.2250, gdzie w ubiegłym tygodniu po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa.

GBPCHF Daily

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów rynek pokonał już linię tendencji spadkowej oraz lokalny opór, który obecnie re-testujemy. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

GBPCHF H4

Spoglądając jednak na wykres 30-minutowy zauważymy, że trwające od kilku godzin wzrosty są zdecydowanie mniej dynamiczne aniżeli poranne spadki co może przemawiać, że są one jedynie korektą.

Istotne w tym przypadku może okazać się zatem odrzucenie bądź pokonanie lokalnego oporu 1.2420 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z trwających od piątku spadków.

GBPCHF M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWybuchowy weekend, gorący tydzień
Następny artykułMorgan Stanley niedźwiedzio nastawiony w stosunku do USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here