Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa GBPCHF na skutek trwających od grudnia 2015r. spadków, w październiku 2016 roku po raz kolejny znalazła się w okolicy poziomu 1.1900, gdzie w całej historii notowań kurs tego instrumentu znajdował się jedynie raz (wówczas po raz drugi).Tam też w listopadzie pojawiła się reakcja popytowa, która wskazywać by mogła na potencjalne wzrosty jednak mimo to kurs w dalszym ciągu porusza się w wąskiej konsolidacji.

GBPCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy poziomu 1.34, gdzie już w grudniu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

GBPCHF Weekly

Za scenariuszem tym przemawiać może również niedawne pokonanie linii tendencji wzrostowej. Obecnie re-testujemy ją od dołu (jako opór) a w jej okolicy pojawiła się już reakcja podażowa.

GBPCHF Daily

Za spadkami przemawia również fakt, iż w dniu dzisiejszym rynek przetestował tegoroczne maksima, gdzie pojawiła się już reakcja podażowa.

GBPCHF H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSerwis Poranny BM ING – Mocny zryw z pomocą zagranicy
Następny artykułXTB zaprasza na cykl spotkań online z ekspertami – pomysły inwestycyjne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here