Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa GBPCHF na skutek trwających od grudnia 2015r. spadków, w październiku ubiegłego roku po raz kolejny znalazła się w okolicy poziomu 1.1900, gdzie w całej historii notowań kurs tego instrumentu znajdował się jedynie raz (obecnie po raz drugi).

Tam też w listopadzie pojawiła się reakcja popytowa, która wskazywać by mogła na potencjalne wzrosty jednak mimo to kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy wspomnianego wsparcia 1.19.

GBPCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek od czerwca ubiegłego roku porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Dopiero wybicie z niej w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Biorąc jednak pod uwagę niedawne odrzucenie jej górnego ograniczenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

GBPCHF Weekly

Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 1.19 będącego dolnym ograniczeniem konsolidacji choć warto zwrócić uwagę, że wcześniej reakcja popytowa mogłaby pojawić się już w okolicy poziomu 1.2250.

GBPCHF Daily

By spadki te mogły być kontynuowane musielibyśmy jednak pokonać najpierw lokalne wsparcie w okolicy poziomu 1.2760. Biorąc pod uwage dynamikę dzisiejszych spadków, wydaje się to już tylko kwestią czasu.

GBPCHF H4
GBPCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ZŁOTO, GBPUSD, 12 października
Następny artykułCredit Suisse namawia do długich pozycji na EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here