Naga MarketsNa wykresie miesięcznym pary walutowej GBPCHF widoczny jest trend spadkowy, które minima wypadają w okolicach 1.1710. Akcja cenowa z maja wskazuje na kontrolę niedźwiedzi, natomiast w czerwcu uformował się niewielkich rozmiarów byczy pin bar, co w połączeniu wskazuje na niezdecydowanie.

GBPCHF – wykres miesięczny

Wykres tygodniowy lepiej ukazuje wspomniany wyżej trend spadkowy, a także korektę w tym trendzie. Na początku czerwca przełamana została linia trendu prowadzona po dołkach korekty i od tego czasu cena utrzymuje się pod tą linią, która teraz zapewnia opór.

Dodatkowo opór zapewnia cały czas linia trendu spadkowego, a przecięcie tych dwóch linii stanowi konfluencję oporów. Wsparcie natomiast widoczne jest tu w obrębie poziomu 1.2235 i tak naprawdę dopiero po jego przełamaniu spodziewać się można powrotu do spadków.

GBPCHF – wykres tygodniowy

Patrząc na wykres 4-godzinny mamy przed oczami kanał wzrostowy, który utworzył się w rezultacie impulsu spadkowego. Obecnie notowania znajdują się w okolicach górnego ograniczenia tego kanału. Patrząc na konsolidację jaka się tam utworzyła całkiem możliwe, że po wybiciu obszaru przy 1.2435 notowania ponownie skierują się do wsparcia kanału. Wybicie nowych maksimów zaneguje ten pro-spadkowy scenariusz, przynajmniej na jakiś czas.

GBPCHF – wykres 4-godzinny

Wspomniana wyżej konsolidacja widoczna jest dobrze na wykresie 15-minutowym. Cena uwięziona jest tu między oporem w obrębie 1.2510, a wsparciem przy 1.2435. Wybicie wsparcia i dzisiejszych minimów będzie wieszczyło dalsze spadki. Alternatywnie, w przypadku odbicia kupujący będą musieli zmierzyć się ze strefą oporu na 1.2510 oraz linią kanału z wykresu H4.

GBPCHF – wykres 15-minutowy

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here