Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających od początku 2016 roku spadków, para walutowa GBPCAD dotarła w okolice poziomu 1.5800, gdzie na początku 2017 roku pojawiła się reakcja popytowa. Mimo, że późniejsze wzrosty były bardzo dynamiczne, to nie trwały one jednak zbyt długo gdyż już w okolicy lokalnego oporu, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu rynek konsoliduje pomiędzy tymi dwoma poziomami.GBPCAD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że górne ograniczenie tej konsolidacji zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego.

GBPCAD Weekly

Jeżeli zatem trwające od września 2017 roku wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania górnego ograniczenia tej konsolidacji.

GBPCAD Daily

Warto jednak zwrócić uwagę, że na skutek ostatnich spadków kurs pokonał już linię tendencji wzrostowej. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jej re-testu jednak jeżeli opór ten zostanie odrzucony, moglibyśmy być świadkami ponownych spadków.

GBPCAD H4

Za potencjalnymi wzrostami przemawiać może również obecna sytuacja na interwale 30-minutowym, gdzie kurs wybija właśnie górą z lokalnej konsolidacji.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

GBPCAD M30

Warto jednak przypomnieć, że dziś o godzinie 16:00 poznamy decyzję Banku Kanady dot. stóp procentowych. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że BoC podniesie stopy procentowe do poziomu 1,25% z 1,00% obecnie.

BoC wyraźnie balansuje pomiędzy potrzebą decyzji o obecnym kształcie swojej polityki a przygotowaniem się na możliwe zmiany w przyszłości. W powiązaniu z ryzykiem umowy NAFTA dzisiejsza decyzja Banku nie będzie należeć do łatwych – przekonują analitycy Scotiabank w swoim dzisiejszym przeglądzie walutowym.

Zdaniem analityków Deutsche Bank, o reakcji rynku przeważyć ma ton samej podwyżki. Wszyscy liczymy na to, że BoC dorówna Fed w liczbie podwyżek stóp w tym roku (…) nie ma wątpliwości, że kanadyjski rynek pracy oraz silny trend w poziomie cen na to pozwoli – czytamy w opublikowanym wczoraj późnym wieczorem komentarzu Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzygotujcie się na dPLN – Polska pracuje nad kryptozłotym
Następny artykułJustin Bennett: Wybicie z kanału nakreśli dalszy kierunek GBPJPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here