Naga MarketsNa skutek trwających od początku ubiegłego roku spadków, para walutowa GBPCAD dotarła w okolice poziomu 1.6350, gdzie na początku tego roku pojawiła się reakcja popytowa. Mimo, że byłī bardzo dynamiczne, to późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo gdyż już w okolicy lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego pojawiła się silna reakcja podażowa. W czerwcu rynek po raz kolejny znalazł się więc w okolicy poziomu 1.6350, gdzie ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Czy zatem czekają nas ponowne wzrosty?

GBPCAD Monthly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że obecne wzrosty są bardzo dynamiczne co przemawiać mogłoby za tym, że jest to silny impuls a nie jedynie niewielka, nic nieznacząca korekta. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.6950.

GBPCAD Daily

By tak się jednak stało i by wzrosty mogły być kontynuowane, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór, w okolicy którego obecnie się znajdujemy. Jest to poziom o tyle istotny, że w przeszłości był testowany zarówno jako wsparcie a po pokonaniu również jako opór.

GBPCAD H4

Nawet jeżeli w okolicy obecnie testowanego oporu pojawi się reakcja podażowa, to biorąc pod uwagę dynamikę tych wzrostów, spodziewać moglibyśmy się, że spowoduje ona jedynie korektę. Potencjalnym zasięgiem dla spadków okazują się w tym momencie okolice poziomu 1.6515 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego, trwającego od niemal dwóch tygodniu ruchu wzrostowego.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!

GBPCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy nadchodzi kryzys finansowy?
Następny artykułKomentarz giełdowy – WIG20 w ryzach, Vistula zwiększa sprzedaż
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here