Naga MarketsNa skutek trwających od początku ubiegłego roku spadków, para walutowa GBPCAD dotarła w okolice poziomu 1.6370, gdzie na początku tego roku pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek późniejszych, dynamicznych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego, gdzie pojawiła się reakcja podażowa.

GBPCAD Monthly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek trwających od maja br. spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów, dla których najbliższym istotnym oporem okazuje się strefa pomiędzy:

  • mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego ruchu spadkowego
  • mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Warto również zauważyć, że strefa ta zbiega się z linią tendencji wzrostowej.

GBPCAD Daily
GBPCAD H4

Na wykresie H1 zauważymy, że dynamika obecnych wzrostów jest zdecydowanie mniejsza aniżeli było to w przypadku wcześniejszych spadków. To też może przemawiać za tym, że obecny kanał wzrostowy jest jedynie korektą, po której spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

GBPCAD H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptokonsolidacja – co dalej z Bitcoinem?
Następny artykułLivechat spółką tygodnia – 5% w górę i wyłamanie konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here