Naga MarketsNa skutek trwających od kwietnia 2013 roku wzrostów kurs pary walutowej GBPAUD dotarł do poziomu mierzenia 50% korekty Fibonacciego z całego, wcześniejszego, trwającego od października 2001 roku ruchu spadkowego. Tamteż pojawiła się reakcja podażowa, na skutek której do dziś obserwujemy spadki.

GBPAUD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że spadki te dotarły w okolice lokalnego wsparcia, gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu rynek porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

GBPAUD Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że na skutek trwających od 21 lipca br. Wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie na początku sierpnia pojawiła się reakcja podażowa. Mimo to spadki nie trwały zbyt długo. Biorąc jednak pod uwagę układ obecnego ruchu zauważymy, że zdecydowanie przypomina on jedynie korektę. W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewałbym się kontynuacji spadków i ponownego przetestowania okolic poziomu 1.5900.

GBPAUD Daily

Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż na skutek trwających od wczoraj spadków kurs pokonał już linię tendencji wzrostowej.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

GBPAUD H4

Na skutek opublikowanego dziś raportu ONS, z którego wynika, iż stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii osuwała się do poziomu 4,4%, który jest najniższym od 42 lat obserwowaliśmy silną aprecjację funta szterlinga. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 1.6420, którego odrzucenie mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków.

GBPAUD M15

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpore zmiany przed Ethereum
Następny artykułCzy pory roku wpływają na kursy walut?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here