Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających niemal nieprzerwanie od połowy grudnia ubiegłego roku wzrostów kurs pary walutowej EURUSD w lipcu br. wybił górą z trwającej ponad 2,5 roku konsolidacji i dotarł aż w okolice poziomu 1.2100. Warto również zauważyć, że mimo iż poziom ten pokonany został już w grudniu 2014 roku, to był to dopiero jego pierwszy re-test. Na uwagę zasługuje również fakt, iż rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry (jako wsparcie) górnego ograniczenia wspomnianej konsolidacji.

EURUSD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że cały ten ruch wzrostowy mieścił się w obrębie jednego kanału, z którego w dniu wczorajszym wybiliśmy dołem. Wraz z wybiciem z kanału rynek pokonał również lokalne wsparcie, które stanowiło linię szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji obecnej tendencji a potencjalnym zasięgiem dla spadków może okazać się nawet górne ograniczenie wcześniejszej konsolidacji (patrz wykres tygodniowy).

Scenariuszem alternatywnym może okazać się również powstanie kolejnej, większej formacji RGR, dla której poprzednia formacja stanowić będzie jedynie głowę.

EURUSD Daily

Na wykresie 30-minutowym zauważyć możemy jak precyzyjnie rynek re-testował wszystkie kolejno pokonywane poziomy wsparcia. Najpierw linię tendencji wzrostowej a następnie linię szyi formacji RGR. Wydaje się więc, że nawet jeżeli w najbliższym czasie pojawi się jakaś reakcja popytowa, to ewentualne wzrosty mogłyby okazać się jedynie korektą i nie powinny one zaszkodzić dalszym spadkom.

EURUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKNF wydała zgodę. Marek Dietl oficjalnie prezesem GPW
Następny artykułFrancuski AMF ostrzega przed nielicencjonowanymi brokerami – 26 września 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here