Naga MarketsPara walutowa EURUSD od ponad 2,5 roku poruszała się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji), z której w lipcu wybiliśmy górą. Warto zwrócić uwagę, ża na skutek tych wzrostów kurs dotarł w okolice istotnego poziomu oporu 1.1900, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

EURUSD Weekly

Jeżeli strefa ta zostałaby trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej głębszej korekty spadkowej. Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż od dłuższego czasu rynek porusza się niemal nieprzerwanie na północ i jakieś odreagowanie byłoby tutaj wskazane.

EURUSD Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że ostatnie wzrosty mieściły się w obrębie kanału, z którego w miniony wtorek wybiliśmy dołem i którego dolne ograniczenie  obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Warto również zauważyć, że opór ten zbiega się również z górnym ograniczeniem trwającego od początku miesiąca kanału spadkowego a jego okolicy pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Odrzucenie tej strefy (konfluencji oporów) mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

EURUSD H4

By spadki mogły być jednak kontynuowane, musielibyśmy najpierw pokonać jednak lokalne wsparcie 1.1753, w okolicy którego obecnie się znajdujemy.

EURUSD M15

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Srebro z formacją objęcia hossy
Następny artykułZarobili setki milionów na poufnych informacjach. SEC rozbija siatkę traderów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here