Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pari walutowej EURNZD od dłuższego czasu porusza się w stosunkowo szerokiej konsolidacji pomiędzy poziomami 1.40 – 1.80. Mimo, że ostatnie spadki nie dotarły w okolice dolnego ograniczenia tego boxu, to od początku lutego br. ponownie obserwujemy wzrosty.

EURNZD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że wzrosty te od dłuższego czasu miały problem z pokonaniem poziomu 1.6240, w efekcie czego powstał formacja trójkąta zwyżkującego. Mimo, że jeszcze w ubiegłym tygodniu w okolicy tego oporu pojawiła się silna reakcja podażowa i wydawać by się mogło, że zostanie on odrzucony, to na skutek trwających od początku tygodnia wzrostów, w dniu dzisiejszym rynek pokonał ten poziom.

EURNZD Daily

Na wykresach H1 i M30 zauważymy, że tuż po pokonaniu rynek re-testując odrzucił ten poziom od góry (jako wsparcie) co otworzyło kupującym drogę do dalszych, dynamicznych wzrostów.

EURNZD H1

Wydaje się więc, że ewentualne pogłębienie spadków i ponowny re-test tego poziomu stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeżeli zatem kurs w najbliższym czasie pokona dzisiejsze maksima, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

EURNZD M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ZŁOTO, EURUSD, 23 sierpnia
Następny artykułJustin Bennett: EURJPY poziom 127.60 kluczowy dla byków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here