Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pary walutowej EURNZD od dłuższego czasu porusza się w stosunkowo szerokiej konsolidacji pomiędzy poziomami 1.40 – 1.80. Mimo, że ostatnie spadki nie dotarły w okolice dolnego ograniczenia tego boxu, to od początku lutego br. ponownie obserwujemy wzrosty.

Na skutek tego ruchu kurs dotarł w okolice lokalnego oporu 1.7150, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

EURNZD Weekly

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że cały ten ruch wzrostowy mieści się w obrębie kanału.

EURNZD Daily

Wewnątrz tego kanału powstał również drugi, nieco węższy (niebieski) kanał wzrostowy. Obecnie rynek re-testuje ostatnio pokonane, lokalne wsparcie (teraz opór). Warto zwrócić uwagę, że w okolicy tego poziomu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

EURNZD H4

By spadki te mogły być jednak kontynuowane, musielibyśmy najpierw pokonać lokalną linię tendencji wzrostowej, w okolicy której obecnie się znajdujemy.

EURNZD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Budimex – czas na korektę?
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na EURNZD 10.11.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here