Naga Markets 

Na skutek trwających od grudnia 2014 roku spadków para walutowa EURJPY dotarła w okolice poziomu 111.00 zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Warto zaznaczyć, że mimo iż poziom ten został pokonany już w grudniu 2012 roku, to był to dopiero jego pierwszy re-test. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty. Na uwagę zasługuje również fakt, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał już niezwykle istotny opór 127.20 co może przemawiać za kontynuacją tej tendencji w dłuższym horyzoncie czasowym.

EURJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny warto zauważyć, że przez zdecydowaną większość czasu wzrosty te mieściły się w obrębie kanału, z którego pod koniec czerwca wybiliśmy górą.

EURJPY Daily

Przyglądając się jednak obecnej sytuacji na wykresie dziennym z pominięciem wspomnianego już poziomu 127.20 zauważymy, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował od góry (jako wsparcia) pokonanego na skutek czerwcowych wzrostów lokalnego (niebieskiego) oporu. Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten obecnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego i gdyby do takiego re-testu doszło, w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej.

EURJPY Daily

By spadki te mogły jednak dotrzeć do tej strefy musielibyśmy najpierw pokonać kilka istotnych poziomów wsparcia. Jednym z nich jest dolne ograniczenie trwającej od 28 czerwca br. konsolidacji i górne ograniczenie wcześniejszego kanału wzrostowego.

EURJPY H4

Innym, znajdującym się zdecydowanie bliżej jest wsparcie w okolicy poziomu 129.40, którego ponownego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie.

EURJPY H1

Spoglądając na wykres 15-minutowy zauważymy, że na skutek trwających od rana spadków rynek pokonał po czym re-testując odrzucił już poziom 129.93 i od kolejnego wsparcia dzieli nas niespełna 20 pips. Wydaje się więc, że ponowny test tego poziomu jest tylko kwestią czasu.

EURJPY M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrader miesiąca sierpnia 2017 w Tickmill zyskał ponad 30%
Następny artykułMACD Double Screen – pary z jenem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here