Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających od grudnia 2014 roku spadków para walutowa EURJPY dotarła w okolice poziomu 111.00 zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Warto zaznaczyć, że mimo iż poziom ten został pokonany już w grudniu 2012 roku, to był to dopiero jego pierwszy re-test. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty. Na uwagę zasługuje również fakt, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał już niezwykle istotny opór 127.20 co może przemawiać za kontynuacją tej tendencji w dłuższym horyzoncie czasowym.

EURJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny warto zauważyć, że przez zdecydowaną większość czasu wzrosty te mieściły się w obrębie kanału, z którego pod koniec czerwca wybiliśmy górą.

EURJPY Daily

Od pewnego czasu rynek porusza się w konsolidacji. Na skutek trwających od ubiegłego czwartku spadków kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia tego boxu, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

EURJPY H4

By tak się jednak stało, musielibyśmy pokonać lokalny opór zbiegający się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, w okolicy którego obecnie się znajdujemy.

EURJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 18.10.2017
Następny artykułLiga Traderów VI – wyniki, tabele i rozpiska 3 kolejki spotkań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here