Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pary walutowej EURGBP od grudnia ubiegłego roku porusza się dynamicznie na północ. Mimo, że wzrosty te nie dotarły w okolice poziomu 0.9600, to już we wrześniu pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, która mogłaby zwiastować pojawienie się przynajmniej większej korekty spadkowej.

EURGBP Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że spadki te dotarły w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie kurs oscyluje od pewnego czasu. Mimo, że w okolicy tego wsparcia pojawiła się już reakcja popytowa, to wzrosty są raczej mało dynamiczne. Byśmy mogli jednak mówić o dalszych spadkach musielibyśmy jednak najpierw pokonać tą strefę.

EURGBP Weekly

Jeżeli tak by się jednak stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.8350, który jak widać na powyższym screenie, tylko w drugim półroczu 2017 roku był testowany wielokrotnie co świadczy to tym, że to istotne wsparcie.

EURGBP Daily

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że równie dobra okazja na szukanie shortów mogłaby pojawić się przy okazji ponownego przetestowania okolic poziomu 0.9010 będącego górnym ograniczeniem obecnej konsolidacji. By tak się jednak stało, rynek musiałby kontynuować trwającą od ubiegłego wtorku tendencję wzrostową.

EURGBP H4

Wzrosty te stanęły jednak pod sporym znakiem zapytania, gdyż w okolicy lokalnego oporu pojawiła się dziś silna reakcja podażowa. Jeżeli trwające od kilku godzin spadki będą kontynuowane, warto będzie obserwować reakcję rynku w okolicy najbliższego, lokalnego wsparcia i linii tendencji wzrostowej. Odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do dalszych wzrostów a pokonanie do spadków.

EURGBP H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy złoto powalczy o pułap 1300 dolarów za uncję?
Następny artykułEUR/USD znowu powyżej poziomu 1.1900
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here