Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pary walutowej EURGBP od grudnia ubiegłego roku porusza się dynamicznie na północ. Mimo, że wzrosty te nie dotarły w okolice poziomu 0.9600, to już w ubiegłym miesiącu pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, która mogłaby zwiastować pojawienie się przynajmniej większej korekty spadkowej.

EURGBP Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że ewentualne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.8350. Wsparcie to w przeszłości było testowane już kilkukrotnie i jeżeli kurs ponownie znalazł by się w jego okolicy, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia reakcji popytowej.

EURGBP Weekly

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy poziomu 0.8750.

EURGBP Daily

Na drodze do tych spadków stanąć może jednak linia wcześniejszej tendencji spadkowej, która po pokonaniu już dwukrotnie stanowiła istotne wsparcie.

EURGBP H4

Spoglądając na wykres H1 zauważymy również, że kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia, którego odrzucenie mogłoby wywołać ponowne wzrosty. W ten sposób powstałaby konsolidacja pomiędzy poziomami 0.8860 – 0.8915

EURGBP H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDane z rynku pracy powinny stanowić wsparcie dla złotego
Następny artykuł6. edycja China Forex Expo startuje już w grudniu!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here