Naga MarketsOstanie pół roku kurs pary walutowej EURGBP spędził w konsolidacji między wsparciem blisko 0.8330, a oporem na 0.8858. Jak widać na poniższym wykresie miesięcznym, knot poprzedniej świecy testuje górną bandę tej konsolidacji.

EURGBP – wykres miesięczny

Wspomniany ruch boczny lepiej obrazuje wykres o interwale tygodniowym. Dodatkowo ostatnia zamknięta świeca to niedźwiedzi pin bar, który wskazuje na odwrócenie. Warto także zwrócić uwagę na dwie świec poprzedzające pin bara, które tworzą formację inside bar. Wraz z pin barem daje nam to pro-spadkową formację Fakey.

EURGBP – wykres tygodniowy

Również na wykresie dziennym widać oznaki możliwych spadków. Przełamana została bowiem linia trendu wzrostowego prowadzona od dołka z maja br. Obecnie kurs znajduje się ponad lokalnym obszarem wsparcia przy 0.8765. Jednakże zamknięcie pod tym poziomem może wyzwolić większą wyprzedaż.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

EURGBP – wykres dzienny

Na wykresie 15-minutowym widać z kolei konsolidację między wspomnianym wcześniej obszarem wsparcia w obrębie 0.8765, a lokalnym oporem na 0.8787. Jako, że ewidentnie więcej czynników przemawia za spadkowym scenariuszem, sensowniejsze wydaje się tu poszukiwanie okazji do sprzedaży po skutecznym wybiciu wsparcia przy 0.8765.

EURGBP – wykres 15-minutowy

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here