Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pary walutowej EURGBP od grudnia ubiegłego roku porusza się dynamicznie na północ. Mimo, że wzrosty te nie dotarły w okolice poziomu 0.9600, to już we wrześniu pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, która mogłaby zwiastować pojawienie się przynajmniej większej korekty spadkowej.

EURGBP Monthly

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że na skutek trwających od tego czasu spadków kurs pokonał już linię trendu wzrostowego.

EURGBP Weekly

Byśmy mogli jednak mówić o potencjalnych, dalszych spadkach kurs musiałby najpierw wybić dołem z trwającej od połowy września 2017 r. konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

Za scenariuszem tym przemawia jednak fakt, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty czasu, z której w zdecydowanej większości przypadków następuje wybicie w kierunku zgodnym z wcześniejszą tendencją (w tym przypadku spadkową).

EURGBP Daily

Nim to się jednak wydarzy, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. Na skutek dzisiejszej aprecjacji kurs pokonał bowiem opór w okolicy poziomu 0.8848.

EURGBP H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem – S&P500, GBPUSD, 10 stycznia
Następny artykułKomentarz giełdowy – Wzrosty na światowych rynkach spowalniają
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here