Naga MarketsBDSwiss_-_Forex,_CFD_and_Binary_Options_-_2016-06-06_10.06.47Od inwestora do scalpera to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem BDSwiss, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego a skończywszy na H1/M15.


Po trwających blisko siedem lat spadkach para walutowa EURGBP od grudnia 2015 roku poruszała się na północ. W efekcie tych wzrostów w październiku ubiegłego roku dotarliśmy w okolice lokalnego oporu 0.9050, gdzie pojawiła się reakcja podażowa.

EURGBP Monthly
EURGBP Monthly

Na wykresie tygodniowym widzimy, że spadki dotarły jedynie do lokalnego wsparcia 0.8350, gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

EURGBP Weekly
EURGBP Weekly

Pomimo, iż jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawać by się mogło, że rynek odrzuci strefę oporu pomiędzy poziomem 0.8690 a mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego tworząc tym samym prawe ramie formacji głowy z ramionami (RGR), na skutek niedzielnych doniesień prasowych dotyczących wtorkowej konferencji Premier Wielkiej Brytanii, Theresy May, która wypowiadała się na temat wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej rynek otworzył się w tym tygodniu 120 pipsową luką wzrostową. W ten sposób wspomniana strefa została pokonana.

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek otworzył się w okolicy poziomu momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Od samego początku tygodnia obserwowaliśmy spadki i mimo prognozowanego osłabienia Funta szterlinga nawet wtorkowa konferencja prasowa Theresy May umocniła brytyjską walutą.

Ostatecznie ponownie znaleźliśmy się poniżej poziomu 0.8690 jednakże ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jest to już nowy impuls spadkowy czy jedynie kolejna korekta.

Analiza została wykonana na platformie Brokera BDSwiss, który oferuje dźwignie do 1:500 oraz niskie spready

EURGBP Daily
EURGBP Daily

Na wykresie 1-godzinowym zauważymy, że rynek od środy porusza się w konsolidacji i dopiero wybicie dołem z obecnego kanału mogłoby potwierdzić scenariusz pro-spadkowy w najbliższym czasie.

By zainwestować sprawdź ofertę Brokera BDSwiss i wykorzystaj niski spread, który w chwili tworzenia analizy na EURGBP wynosił zaledwie 1 pips.

EURGBP H1
EURGBP H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett: EUR/USD zmęczone, czy gotowe do silniejszego odbicia?
Następny artykułWpływ prezydentury Trumpa na rynki finansowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here