Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa EURCAD od sierpnia 2012 roku porusza się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Warto jednak zauważyć, że wzrosty te od dłuższego czasu nie mogą trwale pokonać poziomu 1.5200, gdzie w czerwcu br. po raz kolejny pojawiła się silna reakcja podażowa.

EURCAD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że opór ten bardzo precyzyjnie zbiega się również z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, co również mogło mieć wpływ na pojawienie się w jego okolicy reakcji podażowej.

EURCAD Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy natomiast, że na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie dokładnie dwa tygodnie temu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki.

EURCAD Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy warto zwrócić uwagę jak technicznie porusza się ten rynek w ostanim czasie. Po wybiciu dołem z jednej konsolidacja, powstała druga, niemal identyczna dzięki czemu dolne ograniczenie, które obecnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów stało się górnym ograniczeniem obecnego boxu. W dniu dzisiejszym, w okolicy jego dolnego ograniczenia po raz trzeci już pojawiła się reakcja popytowa w związku z czym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

EURCAD H4

Z technicznego punktu widzenia, pojawienia się pierwszej reakcji podażowej spodziewać moglibyśmy się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Odrzucenie tego oporu i ponowny test dolnego ograniczenia konsolidacji mogłoby zwiększyć szansę na wybicie dołem jednak w obecnej chwili to zbyt daleko wybiegająca w przyszłość projekcja.

EURCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading harmoniczny – potencjalna formacja ABCD na EURPLN
Następny artykułTrading Ichimoku – CADJPY, GBPAUD, NZDJPY – 25 sierpnia 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here